• 32
  • 1399/04/16
  • 3098
بهترین گوشی موبایل میان رده از نظر کیفیت دوربین و عکس را بشناسید

بهترین گوشی موبایل میان رده از نظر کیفیت دوربین و عکس را بشناسید

امروزه انتخاب گوشی تلفن هوشمند مانند گذشته که انتخاب تلفن همراه در مدل های محدود وجود داشت نیست و گوشی های موبایل امروزی ممکن است از نظر ظاهری تفاوت های زیادی با یکدیگر نداشته باشند.

 اما در قابلیت ها و امکانات گستردگی و تنوع زیادی در آنها وجود دارد و که باعث میشود قیمت های آنها نیز تفاوت های زیادی با هم داشته باشند، در ادامه بهترین گوشی های میان رده از نظر کیفیت عکس و دوربین که شما میتوانید در بازار ایران خریداری نمایید را به شما معرفی مینمایم.

برای برخی از کاربران و خریداران گوشی موبایل کیفیت عکس دوربین در الویت است ،یا برای برخی دیگر عمر باتری، سرعت اجرا نرم افزار و یا اجرای روان بازی و یا امکانات و قابلیت های دیگر مانند حسگرها مهم هستند،که این امکانات امروزه فقط در گوشی های گران قیمت وجود ندارد.

 گوشی های میان رده و گوشی قیمت مناسب هم بعضی قابلیت های و وِیژگی های گوشی های پرچم دار را دارند. در ادامه شما را با گوشی های میان رده موجود در ایران که از کیفیت بالایی دوربین و قیمت مناسبی برخوردار هستند آشنا مینماییم.

1-کیفیت عکس و دوربین گوشی شیائومی می نوت 10 (Xiaomi Mi Note 10)

گوش شیائومی می نوت 10 به عنوان یک گوشی برای عکس برداری حرفه ای طراحی و تولید شده است. و اولین گوشی پرچمدار معرفی شده است که با سنسور دوربین 108 مگاپیکسل به بازار جهانی معرفی شده و میتواند برای دریافت نور بیشتر عکس های 27 مگاپیکسل در شرایط نور کم بگیرد.

این دوربین همراه با چهار لنز با فاصله کانونی متفاوت ارائه میشود.عکس های گرفته شده با دوربین اصلی این گوشی در محیط باز و مقدار نور متوسط دارای روشنایی خوب رنگهای با کیفیت و جزئیات عکس عالی میباشد.

در محیط های با روشنایی بسیار بالا می نوت 10 شیائومی دارای دامنه داینامیک بالایی است که باعث میشود به خوبی بتواند روشنایی محیط را مدیریت کند و عکس های با روشنایی مناسب را ارائه دهد.  

نمونه عکس از محیط با روشنایی بالا با شیائومی می نوت 10
نمونه عکس از محیط با روشنایی بالا با آیفون 11 پرو مکس

رنگ های عکس در روشنایی متوسط دارای کیفیت بسیار خود میباشد و رنگ های بیش از حد اشباع نشده اند. جزئیات عکس گرفته شده با لنز فوق عریض بسیار خوب است و مقدار روشنایی عکس ها از دقت خوبی برخوردار است و دامنه دینامیک بسیار مناسب است.

نمونه عکس از محیط با روشنایی متوسط با سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس
نمونه عکس از محیط با روشنایی متوسط با شیائومی می نوت 10

عکس های پرتره که با استفاده از حالت بوکه(bokeh) گرفته میشود،تخمین فاصله که با استفاده از لنز عمق انجام میشود بسیار خوب است ولی کنتراست عکس مقداری بالاست که باعث تاریکی عکس میشود.

در محیط هایی با روشنایی پایین دامنه داینامیک بالایی برای عکس هاست که باعث میشود نوردهی مناسبی و متعادلی برای اجزای موجود در عکس های ایجاد شود.

 

نمونه عکس از محیط با نور کم با شیائومی می نوت 10
نمونه عکس از محیط با نور کم با هوآوی مت 30 پرو

زوم خودکار این گوشی در شرایط روشنایی متفاوت محیط از سرعت و دقت خوبی برخوردار است، و اصلاح و زوم مجدد بر روی اجزا با سرعتی انجام میشود که برای کاربر غیر ملموس است.

نقاط مثبت عکس های شیائومی می نوت 10

-جزئیات مناسب و مقدار کم اعوجاج و نویز عکس ها در حالت عادی و نور مناسب
-نوردهی و روشنایی مناسب عکس در روشنایی بالای محیط
-تخمین عمق مناسب و جزئیات خوب در عکس های حالت بوکه
-جزئیات خوب عکس گرفته شده با لنز فوق عریض 

 

نقاط منفی عکس های می نوت 10

-مقداری کدر بودن بعضی از رنگ ها به خصوص رنگ قرمز
-تشخیص با سرعت متوسط چهره در هنگام عکسبرداری

شما میتوانید گوشی شیائومی می نوت 10 را با کمترین قیمت و همراه با گارانتی 18 ماهه شرکتی از فروشگاه موبایل اکوتل خریداری نمایید.

2- کیفیت عکس و دوربین گوشی سامسونگ گلکسی Samsung Galaxy A71) A71)

گوشی سامسونگ گلکسی A71 یکی از جدیدترین اعضا سری A سامسونگ است که هدف این سری گوشی های سامسونگ رقابت در رده گوشی های میان رده میباشد، که در حال حاضر گوشیA71  سامسونگ با امکانات و قابلیت های که بیشتر در گوشی های پرچم دار وجود دارد میتوان آن را یکی از بهترین گوش ها از نظر کیفیت دوربین و عکس دانست.

در حالی که گوشی های سری A سامسونگ نمیتوانند از نظر کیفیت کلی عکس با گوشی های پرچمدار سامسونگ رقابت نمایند، ولی باز هم گوشی A71 از کیفیت عکس بالایی برخوردار است.

نمونه عکس از محیط با روشنایی کم با سامسونگ گلکسی A71
نمونه عکس از محیط با روشنایی کم با آیفون 11 پرو مکس

از عکس های هر دو دوربین اصلی و فوق عریض این گوشی می توانید در نور مناسب، دامنه دینامیکی عالی و اشباع رنگ مناسب و تصاویر با کیفیت مناسبی را انتظار داشته باشید.

نمونه عکس سامسونگ گلکسی A71 با لنز فوق عریض
نمونه عکس آیفون 11 پرو مکس با لنز فوق عریض

جزئیات در کلیه تصاویر به طور کلی کم است و ناتوانی در زوم خودکار دوربین در محیط نور بسیار کم می تواند ناراحت کننده باشد. سامسونگ کیفیت عکس های با افکت بوکه(bokeh) را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده است که این یک امتیاز برای افرادی است که علاقمند به عکاسی پرتره هستند، اما کیفیت عکس های که با زوم بالا گرفته شده و عکس هایی که در شب گرفته میشوند پایین است.

نقاط مثبت دوربین گوشی سامسونگ گلکسی A71 

-روشنایی مناسب عکس در محیط با روشنایی بالا همراه با دامنه دینامیک زیاد
-نویز بسیار کم عکس های گرفته در محیط داخل و خارج از خانه
-عکس های واضح با رنگ های با اشباع مناسب در عکس
-عکس های پرتره با افکت بوکه با کیفیت بسیار خوب

 

نقاط منفی دوربین گوشی سامسونگ گلکسی A71 

-جزئیات کلی پایین عکس ها
-زوم خودکار با سرعت پایین و کیفیت نسبتا پایین عکس در شرایط با نور کم

 

 

شما میتوانید گوشی سامسونگ گلکسی A71 را با پایین ترین قیمت و همراه با گارانتی 18 ماهه شرکتی از فروشگاه موبایل اکوتل خریداری نمایید.

3- کیفیت عکس و دوربین شیائومی ردمی نوت 8 پرو (Xiaomi Redmi Note 8 pro)

گوشی شیائومی ردمی نوت 8 پرو یکی از گوشی های پرطرفدار در بازار ایران است که مشخصات و قابلیت های کلی نسبت به قیمت آن مناسب است که در ادامه به بررسی کیفیت عکس ها دوربین این گوشی مپردازیم.

در تست هایی که بر روی عملکرد زوم خودکار این گوشی انجام شده است، کیفیت عکس پرتره، مقدار روشنایی اجزا عکس در زمان فعال شدن فلش عکس در نور کم مورد بررسی قرار گرفت. با وجود سنسور دوربین با رزولوشن بالای این گوشی عکس موجود دارای جزئیات بالایی نیستند.

نمونه عکس از محیط با روشنایی پایین با شیائومی نوت 8 پرو
نمونه عکس از محیط با روشنایی پایین با هوآوی مت 30 پرو

دامنه دینامیکی دوربین این گوشی نسبتا پایین است، که این مورد در محیط با روشنایی بالا قابل درک است و عکس ها گرفته شده با دوربین اصلی این گوشی در مقایسه با گوشی های هم رده دارای روشنایی بالاتری میباشند.

<
نمونه عکس از محیط با روشنایی پایین با شیائومی نوت 8 پرو
نمونه عکس از محیط با روشنایی پایین با هوآوی مت 30 پرو

 

نقاط مثبت دوربین گوشی شیائومی ردمی نوت 8 پرو

-فوکوس خودکار سریع و دقیق در نور کافی
-روشنایی عکس مناسب در محیط های با نور کم
-روشنایی مناسب عکس با فلش
-وضوح مناسب عکس در حالت بوکه

نقاط ضعف دوربین گوشی شیائومی ردمی نوت 8 پرو

-نبود جزئیات مناسب در عکس در نور کافی
-زود خودکار با سرعت کم و نه چندان بالا

 

شما میتوانید گوشی شیائومی ردمی نوت 8 پرو را با پایین ترین قیمت و همراه با گارانتی 18 ماهه از فروشگاه موبایل اکوتل خریداری نمایید.

4- کیفیت عکس و دوربین گوشی سامسونگ گلکسی Samsung Galaxy A51) A51)

یکی دیگر از گوشی های بسیار محبوب و میان رده موجود در بازار ایران که مشخصات نسبی مناسبی را نسبت به قیمتش ارائه میدهد.

این گوشی دارای دامنه دینامینک خوب میباشد که میتواند نورهای شدید عکس ها را به خوبی کنترل نماید و عکس با روشنایی مناسب را ارائه دهد. عکس های از جزئیات بالایی برخوردار هستند و اعوجاج و نویز های موجود در عکس در نور کافی وجود ندارد. رنگ های موجود در عکس های شفاف و زیبا هستند و اشباع رنگ مناسبی در عکس ها وجود دارد.

 

نمونه عکس از محیط با روشنایی پایین با سامسونگ گلکسی A51
نمونه عکس از محیط با روشنایی پایین با سامسونگ گلکسی A71

لنز فوق عریض این گوشی نیز دارای جزئیات و شفافیت مناسبی است و دارای دامنه دینامیک بهتری نسبت به گوشی گلکسی A50 است. عکس های گرفته شده در نور کم با دوربین گوشی A51 ازکیفیت خوبی برخوردار نیست،و دارای مقداری اعوجاج میباشد،و رنگ ها به مقداری کافی اشباع نیستند اما دامنه دینامیک مناسبی دارند.

عکس های پرتره در گوشی A51 از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و تفکیک بین اجزا آن واقعا عالی است. همچنین عکس هایی از نمای نزدیک این گوشی که با استفاده از لنز مارکو گرفته میشود از بیشتر گوشی های موجود در مارکت از کیفیت بهتر و عکس دارای جزئیات بالاتری است.

نمونه عکس پرتره با سامسونگ گلکسی A51
نمونه عکس پرتره با سامسونگ گلکسی A71

 

نقاط مثبت دوربین گوشی سامسونگ گلکسی A51

-فوکوس خودکار با سرعت بالا
-روشنایی عکس مناسب در شرایط نور کم در هنگام شب
-روشنایی مناسب عکس در هنگام شب
-عکس پرتره با کیفیت بالا 
-رنگ های زنده و شفاف عکس

نقاط منفی دوربین گوشی سامسونگ گلکسی A51

-وجود اعوجاج و نوز عکس های  گرفته شده در نور کم

 

شما میتوانید گوشی سامسونگ گلکسی A51 را با پایین ترین قیمت و همراه با گارانتی 18 ماهه شرکتی از فروشگاه موبایل اکوتل خریداری نمایید.

5- کیفیت عکس و دوربین گوشی سامسونگ گلکسی  Samsung Galaxy A31) A31)

گوشی موبایل A31 یکی از جدیدترین محصولات شرکت سامسونگ میباشد که با قابلیت هایی که دارد در بیشتر موارد با برادر بزرگتر خود گلکسی A51 برابر است و از نظر ظرفیت باتری حتی از گلکسی A51 نیز بالاتر است ،در ادامه به بررسی دوربین این گوشی میپردازیم.

دوربین اصلی این گوشی در محیط باز و نور کافی دارای جزئیات عکس مناسب و بدون نویز میباشد. در هنگام شب سرعت گرفتن دوربین کم شده و با استفاده از نور فلش و نور مصنوعی اعوجاج و نویز کمی در عکس ها ایجاد میشود. در نور کم مقدار اعوجاج و نوز موجود در عکس ها بالا میرود و مقداری از جزئیات از دست میرود.

نمونه عکس پرتره با سامسونگ گلکسی A31
نمونه عکسپرتره با سامسونگ گلکسی A70

در گوشی گلکسی A31 حالت شب (night mode) وجود ندارد، که نبود این قابلیت در زمان استفاده از لنز فوق عریض این گوشی در نور کم نسبت به لنز اصلی این گوشی احساس میشود که این موضوع به دلیل قطر کم دریچه دیافراگم لنز فوق عریض نسبت به لنز اصلی میباشد.

نمونه عکس از محیط روشنایی بالا با سامسونگ گلکسی A31
نمونه عکس از محیط با روشنایی بالا با با سامسونگ گلکسی A70

شما میتوانید عکس های پرتره با افکت بوکه را با استفاده از حالت لایو فوکوس(live focus) بگیرید و از کیفیت خوبی برخوردار است و اعوجاج و نویز کمی در اطراف عکس دیده میشود.

 

نقاط مثبت دوربین گوشی سامسونگ گلکسی A31

-روشنایی مناسب عکس در محیط با روشنایی بالا و روشنایی پایین با استفاده از لنز اصلی گوشی
-فوکوس خودکار با سرعت مناسب در نور کافی
-عکس پرتره با کیفیت بالا و بدون اعوجاج
-رنگ های عکس با کیفیت و زنده

نقاط مثبت دوربین گوشی سامسونگ گلکسی A31

-نبود قابلیت حالت شب (night mode) و حالت حرکت آهسته(slow-motion) 
-وجود اعوجاج و نویز عکس در محیط های با نور کم

شما میتوانید گوشی سامسونگ گلکسی A31 را با پایین ترین قیمت و همراه با گارانتی 18 ماهه شرکتی از فروشگاه موبایل اکوتل خریداری نمایید.

6-کیفیت عکس و دوربین گوشی هوآوی P30 لایت (Huawei p30 lite)

P30لایت یکی دیگر از گوشی های میان رده با کیفیت و محبوب در ایران است که با اینکه نصف قیمت گوشی p30 پرو را دارا میباشد،ولی با این حال امکانات بسیار خوبی را ارائه میدهد. 

رنگ های عکس های گرفته شده با دوربین اصلی در حالت عادی مقداری اشباع شده و بیشتر از حالت عادی است که شما میتوانید با استفاده از افکت و گزینه های ویرایش این موضوع این موضوع را بر طرف نمایید.

نمونه عکس از محیط با روشنایی بالا هوآوی p30 لایت
نمونه عکس از محیط با روشنایی بالا سامسونگ گلکسی A51

دامنه داینامیک عکس دوربین اصلی این گوشی بسیار خوب و وسیع میباشد که با توجه به گوشی در این رده قیمتی عکس های با کنتراست بسیار خوبی و بیش از حد روشن و نه بیش از حد تاریک را ارائه میدهد.

 

نمونه عکس پرتره با گوشی سامسونگ گلکسی A50
نمونه عکس پرتره با گوشی هوآوی p30 لایت

زوم خودکار دوربین این گوشی از دقت خوبی برخوردار است و شما میتوانید زوم را به صورت دستی کنترل کرده و با کلیک بر روی هر نقطه از تصویر زوم نمایید.

نقاط مثبت دوربین گوشی هوآوی P30 لایت

-دامنه دینامیک بسیار خوب عکس های گرفته شده با دوربین اصلی
-زوم خودکار عکس با سرعت و دقت بالا
-عکس های با جزئیات بالا و بدون اعوجاج و نویز دوربین اصلی
-عکی هاس پرتره با کیفیت مناسب

نقاط منفی دوربین گوشی هوآوی P30 لایت

-اشباع بیش از حد رنگ ها در حالت عادی

 

شما میتوانید گوشی هوآوی P30 لایت را با پایین ترین قیمت و همراه با گارانتی 18 ماهه شرکتی از فروشگاه موبایل اکوتل خریداری نمایید.

7- کیفیت عکس و دوربین گوشی شیائومی ردمی نوت 8 (Xiaomi Redmi Note 8)

یکی از گوشی های محبوب موجود در بازار ایران که امکانات آن نسبت به قیمت شیائومی ردمی نوت 8 بسیار مناسب است، در ادامه به بررسی کیفیت عکس برداری با دوربین این گوشی میپردازیم.

شیائومی ردمی نوت 8 دارای یک دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی که در حالت پیش فرض عکس های با کیفیت 12 مگاپیکسل گرفته میشود، عکس ها گرفته شده در محیط باز از جزئیات بالایی برخوردار هستند.

عکس ها از اشباع رنگ مناسبی برخوردار است،مقدار اعوجاج ها و نویز های موجود در عکس ها بسیار کم است،دامنه دینامیک عکس ها وسیع است. 

 

نمونه عکس از محیط با روشنایی بالا شیائومی ردمی نوت 8
نمونه عکس از محیط با روشنایی بالا شیائومی ردمی نوت 8 پرو

با این گوشی دارای لنز تل فوتو نیست ولی با این حال شما میتوانید عکس های با زوم 2X بگیرید که بصورت زوم دیجیتال گرفته میشوند. ولی با این حال کیفیت و رزلوشن 12 مگاپیکسل دارند.

عکس های گرفته شده با استفاده از لنز فوق عریض 8 مگاپیکسلی دارای سطح جزئیات خوب بوده اند.کنتراست عکس ها خوبی دارا میباشند و دامنه داینامیک عکس های گرفته شده با این لنز محدود است، و عکس ها دارای نویزهای زیادی نسبت به عکس های گرفته شده با استفاده از لنز اصلی گوشی هستند.

عکس های گرفته شده با استفاده از لنز مارکو گوشی با رزلوشن 2 مگاپیکسل دارای کیفیت بسیار خوب و دارای جزئیات بالایی نیستند.

 

نمونه عکس از نمای نزدیک با گوشی شیائومی ردمی نوت 8
نمونه عکساز نمای نزدیک با گوشی شیائومی ردمی نوت 8 پرو

کیفیت عکس های گرفته شده در هنگام شب با استفاده از دوربین اصلی این گوشی برای گوشی در این بازه قیمت بسیار مناسب است.ولی با این حال قابلیت کاهش نویز و اعوجاج این گوشی بسیار خوب عمل نمیکنند.

کیفیت عکس های پرتره با استفاده از این گوشی بستگی به شرایط نوری عکس دارد. که جزئیات موجود در عکس با کاهش نور محیط کاهش میابد.

نقاط مثبت دوربین گوشی شیائومی ردمی نوت 8

-دامنه دینامیک بسیار خوب عکس های گرفته شده جزئیات بالا و بدون اعوجاج و نویز با دوربین اصلی

-زوم خودکار دیجیتال با سرعت مناسب

-عکس هاس پرتره با کیفیت مناسب و جداسازی اجزا عکس با کیفیت مناسب

-عکس های گرفته شده با استفاده از لنز فوق عریض دارای دامنه دینامیک و مقدار جزئیات خوبی برخوردار است.

-عکس های با کیفیت و با حداقل نویز در نور کم با استفاده از دوربین اصلی

نقاط منفی دوربین گوشی شیائومی ردمی نوت 8

-عکس های گرفته شده با استفاده از لنز فوق عریض گوشی در نور کم دارای اعوجاج و نویز میباشد.

-ایجاد شده اعوجاج و نویز در عکس های پرتره در نور کم

 

شما میتوانید گوشی شیائومی ردمی نوت 8 را با پایین ترین قیمت و همراه با گارانتی 18 ماهه شرکتی از فروشگاه موبایل اکوتل خریداری نمایید.

8-کیفیت عکس و دوربین گوشی هوآی Huawei  Y9s) Y9s)

گوشی با صفحه نمایش  تمام صفحه سری Y هوآوی که پرچم دار این سری نیز میباشد که با وجود دوربین سلفی پاپ آپ هوشمند گوشی بسیار خاصی در میان گوشی های میان رده میباشد. در ادامه به بررسی کیفیت عکس های دوربین اصلی گوشی Y9s  میپردازیم.

دوربین اصلی این گوشی با رزلوشن 48 مگاپیکسل میباشد که در نور کافی عکس های با کیفیت و رنگ های زیبا و زنده و بدون روشنایی بیش از حد را ارائه میدهد. با استفاده از حالت های AL گوشی مقداری کنتراست عکس به مقدار 10 درصد افزایش یافته است.

تنظیم دوربین به طور پیش فرض از وضوح تصویر 12 مگاپیکسلی استفاده می کند ، اما برای گرفتن جزئیات بیشتر ، گزینه 48 مگاپیکسل را می توانید از قسمت تنظیم برنامه دوربین فعال کنید.

این حالت گوشی قابلیت زوم ندارد. دوربین هواوی Y9s به صورت دیجیتالی می تواند تا 6 برابر بزرگنمایی کند که نتیجه قابل قبولی را در نور روز ایجاد می کند.

لنزهای 8 مگاپیکسلی می توانند نمایی را تا 120 درجه گسترش دهند، که بسیار مفید است. برخلاف لنزهای اولیه ، ما شاهد افت سطح قرار گرفتن در معرض و از دست دادن جزئیات قابل توجهی بودیم، اما در صحنه های پر نور ناامید کننده نیست.

دوربین اصلی این گوشی متوانید تا 6x به صورت دیجیتال زوم نماید که در نور کافی از کیفیت مناسبی برخوردار است ولی در شرایط نور کم دارای اعوجاج و نویز شدید است.

لنزهای 8 مگاپیکسلی می توانند زاویه دید 120 درجه را پوشش دهد که مقدار مناسبی است. برخلاف لنزهای اولیه، ما شاهد افت سطح قرار گرفتن در معرض و از دست دادن جزئیات قابل توجهی بودیم، اما در صحنه های پر نور ناامید کننده نیست.

عکس های گرفته شده در نور کم با استفاده از دوربین اصلی دارای جزئیات مناسب در قسمت تاریک و روشن عکس میباشد، ولی با این حال هنگام عکاسی از منبع نور به خوبی نمیتواند آن را کنترل کند.